facebook yt
Platforma Sprzedażowa

Falowniki | Inwertery

Falowniki do fotowoltaiki

Jako urządzenia elektroniczne dokonujące konwersji prądu stałego na prąd zmienny są one niezbędnym elementem zestawu fotowoltaicznego.

Falowniki jednofazowe i trójfazowe

Nasza hurtownia fotowoltaiczna posiada w swojej ofercie szeroki wybór falowników (inwerterów) fotowoltaicznych o pełnym przekroju mocy 1 i 3-fazowych.  Falownik solarny odpowiada w dużej mierze za prawidłową pracę całej instalacji PV. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i niezawodności systemu fotowoltaicznego przez dziesięciolecia, współpracujemy wyłącznie z najlepszymi producentami na światowym rynku fotowoltaiki. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem inwerterów solarnych BB ECO, Kaco new Energy od Siemens oraz Huawei.

Falowniki to urządzenia służące do przemiany prądu stałego na prąd zmienny z regulowaną wartością napięcia oraz częstotliwością. Kontrolują częstotliwość, napięcie oraz odłączają falownik od sieci gdy parametry wychodzą poza dopuszczalne normy.

Falowniki jedno-fazowe

Falownik jedno fazowy to falownik zasilane z jednej fazy z wyjściem na 3 fazy. Stosuje się je głównie do małych domowych instalacji fotowoltaicznych o mniejszym zapotrzebowaniu na moc.
W ofercie naszej hurtowni fotowoltaicznej posiadamy serię Anyhome jednofazowych falowników (HNS) firmy Afore dostępnych w zakresie mocy od 1kW do 5 kW. Preznaczonych głównie do instalacji poniżej 3 kWp.

Falowniki trój-fazowe

Natomiast falownik trój fazowy to falownik zasilany z 3 faz z wyjściem trójfazowym. Dedykowane są gospodarstwom domowym, dachom o dużej powierzchni a także wiele większym instalacjom PV np. farmą fotowoltaicznym. W ofercie hurtowni Bruk Bet PV znajdują się falowniki 3 fazowe takich marek jak BB ECO, Kaco, Huawei.