facebook yt
Platforma Sprzedażowa

Falowniki | Inwertery

Falowniki do fotowoltaiki

Jako urządzenia elektroniczne dokonujące konwersji prądu stałego na prąd zmienny są one niezbędnym elementem zestawu fotowoltaicznego.

Falowniki jednofazowe i trójfazowe

Nasza hurtownia fotowoltaiczna posiada w swojej ofercie szeroki wybór falowników (inwerterów) fotowoltaicznych o pełnym przekroju mocy 1 i 3-fazowych.  Falownik solarny odpowiada w dużej mierze za prawidłową pracę całej instalacji PV. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i niezawodności systemu fotowoltaicznego przez dziesięciolecia, współpracujemy wyłącznie z najlepszymi producentami na światowym rynku fotowoltaiki. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem inwerterów solarnych Kaco new Energy od Siemens oraz Huawei.

Falowniki to urządzenia służące do przemiany prądu stałego na prąd zmienny z regulowaną wartością napięcia oraz częstotliwością. Kontrolują częstotliwość, napięcie oraz odłączają falownik od sieci gdy parametry wychodzą poza dopuszczalne normy.

Falowniki jedno-fazowe

Falownik jedno fazowy to falownik zasilane z jednej fazy z wyjściem na 3 fazy. Stosuje się je głównie do małych domowych instalacji fotowoltaicznych o mniejszym zapotrzebowaniu na moc.
W ofercie naszej hurtowni fotowoltaicznej posiadamy serię Anyhome jednofazowych falowników (HNS) firmy Afore dostępnych w zakresie mocy od 1kW do 5 kW. Preznaczonych głównie do instalacji poniżej 3 kWp.

Falowniki trój-fazowe

Natomiast falownik trój fazowy to falownik zasilany z 3 faz z wyjściem trójfazowym. Dedykowane są gospodarstwom domowym, dachom o dużej powierzchni a także wiele większym instalacjom PV np. farmą fotowoltaicznym. W ofercie hurtowni Bruk Bet PV znajdują się falowniki 3 fazowe takich firm jak Afore, Kaco, Huawei.